Kodas:           190212235 
Adresas:         P.Širvio g. 7, LT -32124 Zarasai
Tel.:                8 - 385 - 30556
Faksas:           8 - 385 - 30556

Apie mus

1984 metais Zarasų sporto mokykla persikėlė į Marytės Melnikaitės vidurinės mokyklos (vėliau ,,Ąžuolo“ gimnazijos) patalpas, kur įsikūrė  dviejose kabinetuose prie sporto salės.
1999 metais sporto mokykla persikėlė į buvusios katilinės patalpas Zarasų mikrorajone (S.Neries 35). Sporto mokyklos pastangomis čia buvo įrengtos administracinės patalpos, užsiėmimų klasė, dvi mažos bendrojo fizinio pasiruošimo salytės, garažai, šalia mokyklos suprojektuotas ir pradėtas statyti universalus atviras sporto aikštynas.
1998 – 1999 mokslo metais sporto mokyklą lankė 719 moksleivių – tai didžiausias moksleivių skaičius per visą mokyklos istoriją. Su jais dirbo 13 etatinių pedagogų ir 9 treneriai valandininkai. Atsirado ir nauji sporto skyriai.
2000 metais sporto mokykloje atidarytas karate skyrius. Šis skyrius atidarytas didelio šios sporto šakos entuziasto Nikolajaus Gusevo dėka, kuris šią sporto šaką Zarasuose pradėjo populiarinti jau nuo 1993 metų, atidaręs karate skyrių prie sporto klubo ,,Zarasai“. Per šį laikotarpį ne tik pats N.Gusevas pasiekė svarių sportinių rezultatų respublikinėse ir tarptautinėse varžybose, bet ir jo auklėtiniai ne kartą garsino Zarasų kraštą aukštais sportiniais pasiekimais. Lietuvos čempionatų ir tarptautinių varžybų prizininkais buvo: Valerijus Šiginas, Andželika Babkovaitė, Ramūnė Burokaitė, Darius Jakubsevičius, Nerijus Valuckas, Igor Leonenkov, Vitalijus Krasnovas, Oleg Ševekov, Kristina Kraucevičiūtė, Erika Čiblytė, Tomas Marcišauskas, Igoris Krasnovas, Evelina Merkytė, Simona Dičiūnaitė, Ineta Dainytė, Nerijus Merkys, Andrius Aksiutovas, Valerij Strelcov, Tadas Kazancevas, Ruslan Veikša, Justinas Gravelis ir kt.
2004 metais sporto mokykloje atidarytas šaškių skyrius. Treneriu pradėjo dirbti Zarasų ,,Ąžuolo“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas Algirdas Buičenka. Per šį trumpą laikotarpį nuo skyriaus atidarymo patyrusio pedagogo auklėtiniai jau pasižymėjo aukštais rezultatais Lietuvos sporto mokyklų varžybose ir Lietuvos moksleivių sporto žaidynėse.
Slidinėji skyrius buvo uždarytas 1988 metais, o 2004 metais šis skyrius vėl atidarytas tik šį kartą Dusetose, kur treneriais pradėjo dirbti Valerijus Semionovas ir Svetlana Gilienė. Per šį laikotarpį Lietuvos čempionatų prizininkais savo amžiaus grupėse tapo Šarūnas Gilys, Tadas Gilys, Andrius Semionovas, Diana Sipavičiūtė, Karolina Kuzmaitė, Orinta Sulaitė.
Be naujai atidarytų sporto mokykloje ir toliau sėkmingai veikia baidarių – kanojų irklavimo, stalo teniso, orientavimosi sporto ir rankinio skyriai.
1992 metais iš baidarių – kanojų irklavimo trenerių išėjo Valerijus Astapenka ir Stasys Dambrauskas, tad iki šių dienų šiame skyriuje dirba du treneriai, tai Vida ir Valerijus Memliukai. Buvusi irklavimo bazė prie Smėlynės ežero perorganizuota į žemės ūkio mokyklos poilsio namus. Irkluotojai buvo perkelti į senosios pirties pastato liekanas, vėliau ir ją privatizavus, irkluotojams buvo nupirktas statybinis vagonėlis sportininkams persirengti ir metalinis garažas baidarėms laikyti. Jie pastatyti ant Zaraso ežero kranto, ten šiuo metu ir yra sezoninė – laikina baidarių irklavimo bazė. Nepaisant visų nepatogumų Zarasų irkluotojai pasiekė neblogų sportinių rezultatų. Lietuvos čempionatų prizininkais savo amžiaus grupėse buvo Dana Chmieliauskaitė, Jurga Šeštokaitė, Paulius Dambrauskas, Jonas Vaitkus, Aleksandras Ovčinikovas.
Stalo teniso skyriuje treneriu iki šiol dirba Dalius Barzda. Jo auklėtiniai sėkmingai dalyvauja Lietuvos sporto mokyklų pirmenybėse, daugkartiniai Utenos apskrities pirmenybių nugalėtojai. Pats treneris Dalius Barzda yra Lietuvos veteranų (savo amžiaus grupėje) čempionato nugalėtojas, Lietuvos sporto draugijos ,,Žalgiris“ žiemos sporto žaidynių daugkartinis prizininkas.
Įvairaus lygio varžybose aukštais sportiniais rezultatais Zarasų kraštą garsina orientavimosi sporto skyriaus auklėtiniai, kuriuos orientavimosi pagrindų moko trenerė metodininkė – Lida Michailova. Šios trenerės auklėtiniai pastoviai tampa Lietuvos čempionatų ir tarptautinių varžybų nugalėtojais ir prizininkais. 1998 metais Zarasuose įvyko tarptautinės orientavimosi sporto varžybos ,,Takas – 98“. Šios varžybos buvo ne tik didelė šventė ir reklama orientavimosi sportui, bet joms buvo padaryta daug ir kokybiškų žemėlapių, kuriuose galėjo treniruotis ir tobulėti Zarasų sporto mokyklos orientacininkai. 1999 metais vasara Zarasuose vyko Lietuvos moksleivių vasaros čempionatas, kuriame čempionais tapusios mažųjų zarasiškių komandos (Rasa Sklizmantaitė, Alina Beniauskaitė, Renata Kazancevaitė, Darius Kilbauskas, Andrius Michailovas, Faustas Kokanka, Ruslanas Šikas, Andrejus Gerasimovas) ištisus šešis metus buvo visų vasaros ir žiemos moksleivių čempionatų nugalėtojomis arba prizininkėmis. 2001 metais moksleivių žaidynėse mergaičių komanda (Indrė Triponaitė, Žydrūnė Kudabaitė, Renata Kazancevaitė, Aušra Namajūnaitė, Rasa Sklizmantaitė) iškovojo pirmąją vietą ir teisę atstovauti Lietuvai 2002 metų Danijoje vykusiame šiaurės šalių moksleivių sporto festivalyje. Šiame festivalyje, orientavimosi sporto varžybose, zarasiškiai iškovojo antrąją vietą. 2001 metų vasaros moksleivių čempionatas Birštone – tai zarasiškių triumfas. Berniukų komanda estafečių varžybose iškovojo pirmąją vietą, asmeninėje užskaitoje daugybė prizininkų ir net 5 čempionai: Eduardas Novičenko, Rasa Sklizmantaitė, Darius Kilbauskas, Andrius Michailovas ir Andrejus Gerasimovas. 2003 metų vasara iškovota absoliuti pirma vieta Lietuvos jaunučių žaidynėse. Šešių žmonių komanda (Alina Beniauskaitė, Gintarė Apčelauskaitė, Vitalijus Artemjevas, Faustas Kokanka, Rasa Sklizmantaitė, Andrejus Gerasimovas) kartu su trenere Lida Michailova parvežė į Zarasus net 14 medalių. Žaidynių čempionais asmeninėse rungtyse tapo Rasa Sklizmantaitė ir Andrejus Gerasimovas. 2004 metais Lietuvos jaunių čempionais tapo vaikinų komanda (Darius Kilbauskas, Andrius Michailovas, Andrejus Gerasimovas), o asmeninėje užskaitoje Andrejus Gerasimovas ir Rasa Sklizmantaitė. 2004 metais buvusi Zarasų sporto mokyklos orientavimosi sporto skyriaus auklėtinė Dainora Alšauskaitė Europos čempionate iškovojo sidabro medalį. 2005 metais Tomas Kokanka tapo Lietuvos jaunučių sporto žaidynių nugalėtoju. Per šiuos metus Lietuvos moksleivių ir jaunimo čempionais buvo; Sergejus Trus, Eduardas Novičenko, Andrius Michailovas, Ruslanas Šikas, Darius Kilbauskas, Andrejus Gerasimovas, Tomas Kokanka, Aušra Namajūnaitė, Žydrūnė Kudabaitė, Indrė Triponaitė, Rasa Sklizmantaitė, Gintarė Apčelauskaitė. Lietuvos rinktinės sudėtyje tarptautinėse varžybose startavo: Sergejus Trus, Eduardas Novičenko, Artūras Bikulč, Aušra Namajūnaitė, Faustas Kokanka, Rasa Sklizmantaitė, Andrejus Gerasimovas, Tomas Kokanka, Gintarė Apčelauskaitė.
Iki šiol didžiausias sporto mokykloje yra rankinio skyrius, kuriame trenerėmis dirba Jelena Parfionova, Danutė Kukalienė, Regina Kupšienė ir Daiva Kaladinskienė. Lietuvos sporto mokyklų pirmenybių prizininkėmis buvo trenerės Jelenos Parfionovos 1990 m.g. ir 1989 m.g. mergaičių komandos. Lietuvos respublikos čempionato ir taurės varžybose sėkmingai žaidžia ir Zarasų rajono vyrų komanda. 1995 metais Jono Kukalio vadovaujama vyrų komanda iš antrosios iškopė į pirmąją lygą, kur nepralaimėję nei vieno susitikimo 1996 metais tapo Lietuvos čempionato pirmos lygos čempionais ir dvejus metus rungtyniavo Lietuvos lygos varžybose. Šioje komandoje žaidė Vilhelminas Kuzmickas, Virgis Kraucevičius, Dalius Sapnovas, Audrius Bolisas, Artūras Dubovskis, Rimas Virčinskas, Georgijus Šikailovas, Arvydas Švėgžda, Vytautas Zėringis, Benas Gricius, Vitalijus Atajevas, Savelijus Venediktovas ir kt.). Nuo 1998 metų vyrų komanda vadovaujama trenerio Vasilijaus Kudriašovo žaidžia Lietuvos čempionato pirmos lygos varžybose. 2000 metais ši komanda (Erikas Sinkevičius, Artūras Bratiška, Ruslanas Gladiševas, Rimas Virčinskas, Denisas Šikalovas, Darius Nastajus, Valdas Dainys, Genadijus Usačiovas, Aleksandras Anufrijenko, Pavelas Venediktovas, Audrius Bolisas, Kazimieras Ambrazaitis, Vytautas Krukauskas ir kt) tapo Lietuvos mažosios taurės ir Lietuvos pirmo lygos antros vietos laimėtojais. Rankinio skyriaus auklėtiniai: Aistė Zarakauskaitė, Agnė Žiegytė, Tomas Kraucevičiu ir Gintaras Cibulskis treniravosi Lietuvos olimpiniame sporto centre ir žaidė Lietuvos jaunių ir jaunimo rinktinėse. Buvę Zarasų sporto mokyklos auklėtiniai Nerijus Kesilis ir Tomas Kraucevičius žaidžia daugkartinių Lietuvos čempionų Kauno ,,Granito – Kario“ komandoje, o Aistė Zarakauskaitė tapo Lietuvos čempionato nugalėtoja žaisdama Vilniaus ,,Eglės“ komandoje.
Zarasų sporto mokyklos moksleiviai kasmet dalyvauja Lietuvos jaunučių, jaunių ir jaunimo sporto žaidynėse. 2003 metais zarasiškiai bendroje kompleksinėje užskaitoje šeštoje miestų ir rajonų grupėje iškovojo trečias vietas Lietuvos jaunučių ir jaunimo žaidynėse, o 2004 metais tapo Lietuvos jaunių sporto žaidynių čempionais šeštoje miestų ir rajonų grupėje.
Sporto mokykla dideli dėmesį skiria ne tik sporto mokyklos moksleiviams, bet ir visiems rajono kūno kultūros ir sporto mėgėjams. Kiekvienais metais yra vykdomos Zarasų rajono moksleivių sporto žaidynės, kuriose dalyvauja bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai, rajono bendruomenei organizuojami įvairūs kūno kultūros ir sporto renginiai, vykdomos įvairių sporto šakų pirmenybės ir kitos varžybos. Jau tradiciniais tapo tokie renginiai, kaip ,,Žiemos sporto šventė“, ,,Vaikų, vasaros ir sporto šventė“, ,,Vandens sporto šventė“.
Be sporto mokyklos pagalbos neapsieina ir sporto klubai. Šiuo metu mūsų rajone aktyviausiai dirba sporto klubo ,,Zarasai“ šaškių-šachmatų skyrius, sporto klubas ,,Taškas“, sporto klubas ,,Marsas“, sporto klubas ,,Ainiai“, Zarasų Specialiosios Olimpiados klubas.
Sporto klubo ,,Zarasai“ šaškių – šachmatų skyriui vadovauja Rimantas Kulys. Kasmet rajono bendruomenei yra organizuojamos įvairios šaškių ir šachmatų varžybos. Geriausiems rajono šaškininkams ir šachmatininkams sudaromos galimybės dalyvauti Lietuvos čempionatuose, komandinėse pirmenybėse, veteranų varžybose. Veteranų varžybose geru žaidimu vis džiugina mūsų rajono šaškių žaidimo veteranas – Valentinas Lašas. Mūsų rajono šachmatų komanda, vadovaujama Jono Vainikevičiaus tapo Lietuvos sporto draugijos ,,Žalgiris“ žiemos sporto žaidynių trečios vietos laimėtoja ir sėkmingai žaidė Lietuvos komandinėse pirmenybėse.
Zarasuose sparčiai populiarėja ir nauja sporto šaka – Frisbis (lėkščiasvydis). Šio žaidimo pradininkas mūsų rajone – ,,Ąžuolo“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas Andrius Navickas. Prieš kelis metus įkurtas sporto klubas ,,Taškas“ savo gretose turi jau gana didelį būrį šios sporto šakos mėgėjų. Nors tai dar labai jauna sporto šaka, tačiau zarasiškiai jau turi kuo pasigirti. 2004 metais sporto klubo ,,Taškas“ komanda tapo Lietuvos čempionato nugalėtoja, o 2005 metais ši komanda atstovavo Lietuvai Europos klubų čempionate Vokietijoje. Sporto kubo taškas nariai aktyviai semiasi patirties dalyvaudami Lietuvos čempionatuose ir tarptautinėse varžybose. Organizuojami renginiai ir Zarasuose. 2004 metais Magučių stadione vyko Baltijos šalių klubų čempionatas, o 2005 metais – tarptautinės varžybos. 2004 ir 2005 metais Zarasuose vyko ir Lietuvos salės čempionatas.
Sporto klubas ,,Marsas“, kuriam vadovauja Rimas Virčinskas aktyviai plėtoja sportinę veikla atletinės gimnastikos srityje jau aštuntus metus. Klubas gali pasigirti ir sportininkais, kuriu klube tikrai nestinga ir nuolat daugėja, ir kurie aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose. Lietuvos ir tarptautinėse fitneso varžybose svariais rezultatais džiugino Igor Leonenkov, Jonas Slavinskas, Tomas Naprys, Olegas Gladiševas, Giedrius Šarkauskas ir Gintaras Širvinskas.
Sporto klubo ,,Ainiai“ krepšinio komanda kasmet dalyvauja Lietuvos ,,Mažų miestelių lygos“ varžybose, kuriose ne kartą buvo iškovoję prizines vietas. Šis sporto klubas garsėja ir renginiais organizuojamais bendruomenei. Į tokius renginius, kaip poledinės žūklės varžybos, gatvės krepšinio 3 x 3 varžybos, galiūnų varžybos atvyksta dalyvauti kūno kultūros ir sporto mėgėjai ne tik iš aplinkinių rajonų, bet ir iš visos Lietuvos.
Labai aktyvia veikla garsėja ir Zarasų pensionate įkurtas specialiosios olimpiados klubas. Kasmet Zarasuose organizuojamos Lietuvos specialiosios olimpiados vasaros sporto žaidynės, krepšinio, tinklinio, futbolo ir kitos varžybos. Zarasų pensionato neįgalieji sportininkai vadovaujami Petro Simanavičiaus pastoviai tampa Lietuvos specialaus olimpinio komiteto vykdomų varžybų prizininkais ir nugalėtojais. 2003 metais Dubline vyko pasaulio specialioji olimpiada. Šioje olimpiadoje Lietuvos krepšinio rinktinės sudėtyje čempionais tapo zarasiškiai Rimas ir Saulius Vadeikiai, o Lietuvos krepšinio rinktinei vadovavo tas pats nenuilstantis sporto entuziastas Petras Simanavičius.

Mūsų grupė
Mūsų grupė