Zarasų sporto centro projektas ,,Sveika gyvensena - gyvenimo būdas!"
finansuojamas Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis

Rugpjūčio 14-20 dienomis Klaipėdoje buvo vykdoma sportinė sveikatingumo stovykla ,,Sveika gyvensena – gyvenimo būdas“, kurioje dalyvavo 18 Zarasų sporto centro auklėtinių (visi vaikai yra Zarasų rajono mokiniai). Stovyklos vadovė – trenerė metodininkė Jelena Parfionova. Stovyklos metu vaikai dalyvavo paplūdimio rankinio ir gatvės rankinio turnyruose. Stovyklautojams buvo numatyta turininga edukacinė programa.

Projektas labai aktualus Zarasų rajono vaikams, nes vis dažniau kalbama apie fizinio aktyvumo skatinimą ir teigiamą jo įtaką vaikų  sveikatai. Vykdant stovyklą ,,Sveika gyvensena – gyvenimo būdas“ sveikos gyvensenos ugdymas bus organizuojamas vykdant įvairias fizinio aktyvumo veiklas, kad vaikai įgytų žinių, nuostatų, įgūdžių ir kompetencijų, būtinų fiziniam aktyvumui stiprinti ir išsaugoti. Pokyčiai reikalauja naujų žinių, požiūrių ir patyrimų. Būtent patyriminė praktika (dalyvavimas varžybose) stovyklos metu yra efektyviausia priemonė savęs pažinimui ir tobulėjimui. Stovyklos metu vaikai išmoks įgūdžių, padedančių pasiekti sėkmę mokykloje ir gyvenime. Programos metu bus ugdomos kompetencijos ir įgūdžiai: savimonė, savitvarda, socialinis sąmoningumas, bendravimas, bendradarbiavimas, atsakomybė, sprendimų priėmimas, aukštesnio laipsnio mąstymo įgūdžiai, problemų sprendimas, nepasidavimas neigiamai bendraamžių įtakai, santykių stiprinimas, dėkingumas šeimai, tikslų iškėlimas, skatinamos vertybės, savidrausmė, sveika gyvensena be psichoaktyvių medžiagų vartojimo, pagarba sau ir kitiems, įsipareigojimai šeimai, atsakingumas, sąžiningumas, drąsa, pagalba kitiems. Stovyklos metu fizinio aktyvumo ugdymo turinį pritaikysime taip, kad kiekvienas mokinys pagal savo poreikius ir išgales bręstų kaip asmenybė, ugdytųsi pilietinę tautinę savimonę, įgytų kompetencijų, būtinų tolesniam mokymuisi ir prasmingam, aktyviam gyvenimui šiuolaikinėje visuomenėje. Svarbiausią dėmesį sutelksime į mokinio asmenybės ugdymą, į jo paties aktyvų, sąmoningą mokymąsi, suteikiant mokiniui tinkamą paramą, kad jis išsiugdytų gyvenimui svarbių kompetencijų.